X
تبليغات

تصویر ثابت

انتخاب هاست
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع تخصصي مقالات آموزش طراحي سايت حرفه ای

بازدید : 3
سه شنبه 4 آذر 1399 زمان : 17:38


هاست پویا

دست اندرکاران اساسی در تعیین هاست اشتراکیدر صورتیکه شما قصد فعال سازی یک وبسایت جدید دارید و طراحی سایت فروشگاهی نمی خواهید میزان دارایی متعددی روی هاست داشته باشید، می‌توانید از هاست اشتراکی به کار گیری فرمایید. البته گشوده مورد ها پایین را هنگام تنظیم هاست اشتراکی درنظر داشته باشید.
الف- سیستم استدلال
روی خدمت دهنده دو نوع سیستم ادله نصب می گردد:
1- سیستم دلیل ویندوز سرور
2- سیستم برهان لینوکس
ب- پنل در اختیار گرفتن
شما با این قابل انعطاف افزاری میتوانید هاست اشتراکی را مدیر فرمایید. دو اپلیکیشن اصلی پنل در دست گرفتن، Cpanel و Direct Admin می‌باشد. اما فعالیت با Cpanel خیلی معمولی خیس از Direct Admin است.
ج- وضعیت جغرافیایی خدمت دهنده
بطور خلاصه، در حالتی‌که استفاده کننده های وبسایت شما در جمهوری اسلامی ایران می باشند، هاست اهل ایران تهیه و تنظیم نمائید. ولی اجاره هاست فرنگی ارزان خیس میباشد اما بدلایل تحریم ها، سرعت تارنما، و جهت دوری خروج ارز؛ هاست اهل ایران گزینش بهتری میباشد.
سفارش: بهتر میباشد برای استارت هاستی که روی سیستم برهان لینوکس، ودارای پنل در دست گرفتن Cpanel میباشد، را تعیین فرمایید.


هاست بدون‌پولبرخی موسسه ها ارائه دهنده سرویس ها میزبانی، برای تبلیغات و یا این که حتی تست سرویس ها آن‌ها به وسیله یوزرها، هاست مجانی ارائه میدهند.
شما میتوانید برای آغاز یادگیری ساخت وب سایت، از هاست بدون‌پول استعمال نمایید اما سفارش اینجانب این میباشد که بعداز فراگیری و برای حتی او‌لین وبسایت هم از هاست مجانی استعمال نکنید.
وبسایت های متعددی در کشور‌ایران و بیرون از جمهوری اسلامی ایران، هاست مجانی ارائه میدهند.


اموزش مجانی طراحی وب با وردپرس : تهیه و تنظیم هاستدرین نصیب درمورد معیارهای تعیین هاست حرف میکنم بعداز اینکه شرکتی که دارنده ملاک هایی که در نصیب چه گونه یک کمپانی دارای اعتبار ارائه دهنده سرویس ها میزبانی کنیم توضیح داده شد را گزینش کردیم . وعوامل اصلی در گزینش هاست درنظر دریافت شد. حال نوبت تنظیم هاست، میرسد. در وب سایت تعیین گردیده، مسلما بسته های متنوعی از تجهیزات هاست وجود داراست.
پیش از گزینش بسته ی هاست کمپانی موردنظر، نکات زیر را در حیث داشته باشید:
فضای میزبانی:فضای میزبانی (فضای هاست) مقدار فضایی میباشد که از هارد دیسک کامپیوتر سرور به یک هاست تخصیص پیدا نموده است. در هاست اشتراکی این مقدار معین میباشد و در هاست منحصربه‌فرد این مقدار برابر تمام هارد دیسک نصب گردیده روی کامپیوتر میباشد. به هر درحال حاضر این مقدار نامحدود وجود ندارد.خوش‌بختانه با ارتقای تکنولوژی امروزه اندازه‌ی هارد دیسک‌ها بسیار بالا رفته میباشد. به گونه ای که در‌صورتی‌که بعداز خرید به‌این سود رسیدید که بسته‌ی هاستی که توصیه داده‌اید برای نیازهای شما فضای کافی ندارد به راحتی با اندکی پرداخت بیش‌خیس میتوانید فضایتان را افزایش دهید.
اکثری از تارنما‌ها صرفا محتوای متن و عکس‌های کوچک دارا هستند، مثل بیش‌خیس وب لاگ‌ها. وب لاگ‌ها به فضای هاست متعددی نیاز ندارند. وب سایت‌هایی که عکس‌های باکیفیت روی آنها قرار میگیرد فضای بیش‌تری موردنیاز دارا‌هستند. به همین ترتیب فولدر‌های صوتی از عکس‌ها حجیم‌ترند و پوشه‌های ویدیویی بیش‌ترین وسعت را میخواهند.
بدین ترتیب برای بیش‌خیس اینترنت‌تارنما‌ها در بازار فعلی می‌اقتدار با صرف هزینه‌ای ناچیز فضای هاست کافی تهیه و تنظیم کرد. البته یک سری استثنا نیز وجود دارااست:
وبسایت‌هایی‌ که قصد دارا هستند تعداد متعددی کالا را با عکس، تصویر ویدئویی و توضیحات در مشت بازدیدکنندگان قرار دهند.وب سایت‌هایی که به یوزرها اذن‌‌ی آپلود و دانلود تعداد متعددی فولدر را میدهند.تارنما‌هایی که عضوگیری می‌نمایند و تعداد متعددی عضو با پروفایل‌های غیروابسته برای هریک دارا هستند مانند کانال‌های اجتماعی.ولی این فهرست به همین یک‌سری آیتم محدود نمی‌شود.
در ضمن، فضای میزبانی خیر صرفا برای قراردادن محتوای وبسایت، بلکه داده ها مقر داده، پست الکترونیک و… را هم محافظت می نماید.
پهنای باند:با اعتنا به تعداد بازدیدکنندگان و وسعت محتوایی که در وب سایت قرارداده اید؛ پهنای باند را بایستی تعیین فرمائید.
زمانی که شما در درحال حاضر طرح ریزی برای خرید یک خدمت میزبانی می باشید، پهنای باندی که کمپانی میزبانی به شما سفارش می نماید مبنی بر مقدار در ماه می باشد. به همین استدلال میباشد که ارائه دهندگان سرویس ها میزبانی مخارج بسیار متعددی برای پهنای باند اتصال وب خویش قرار میدهند.
احتساب پهنای باند
با یک به حساب آوردن معمولی می اقتدار مقدار پهنای باند ما یحتاج برای سایت خویش را برآورد نمائید.
وسعت کلی تمام صفحه ها سایت خویش x وسعت ترافیک ماهیانه = پهنای باند موردنیاز
فرض بگیریم شما یک وبسایت با 5 ورقه داشته باشید و اندازه و وسعت میانگین هر ورقه 70 کیلوبایت باشد. این به این معناست که وسعت کلی صفحه های تارنما شما 350 کیلوبایت = 700 کیلوبایت * 5 میباشد. و در شرایطی‌که شما انتظار وسعت ترافیک 1000 بازدیدکننده در ماه را داشته باشید؛ پهنای باند ما یحتاج شما می گردد 350000کیلوبایت = 1000 * 350 در ماه می باشد. این بی آلایش ترین فرمول برای به حساب آوردن پهنای باند هاست است.
بهتراست پهنای باند مقداری بیشتر از حد انتظار درنظربگیرید تا در آینده با ایراد برنخورید. اما درصورتیکه مدام پهنای باند مصرفی را درنظر بگیرید، درصورتیکه یک سری ماه پهنای باند در حدود اتمام باشد، میتوانید با مکاتبه با کمپانی میزبانی، آن را ارتقاء دهید.
مقر داده:به دنبال، مقر داده مکانی میباشد که بخش اعظمی از داده ها روی آن ذخیره و بازیابی میشود.(از جمله خصوصیات مجموع یوزرها، کل نوشته ها، و… ) بسته بدین که روی یک هاست یک سری وب سایت می‌خواهید ساخت فرمائید، تعداد مقر های داده ارتقا می‌یابد. برای استارت و برای یک وبسایت دو مقر داده کافی میباشد.
بوستان دامنه(بوستان دامین):فرض فرمائید نشانی (دامنه) وبسایت شما com هست. بعد از مدتی تصمیم می‌گیرید که وبسایت شما با نشانی example.net نیز قابل دسترس باشد.
بنظر شما بایستی هاست دیگری خریداری فرمایید؟ نه! نیازی به‌این عمل وجود ندارد.
شما می‌توانید دامنه دوم (example.net) را تثبیت نمائید و آنگاه آن را به فضای هاست خویش متصل نمایید. یعنی یک دور و اطراف و تعدادی(ین) دامنه داشته باشید.
دامنه افزوده(Addon Domain)با به کار گیری از دامنه افزوده شما کار کشته می باشید در فضای وب سایت خویش ، مبادرت به میزبانی تعدادی دامنه با محتوای مختلف از یکدیگر فرمائید. یعنی در واقع بر روی یک هاست، چندین تارنما داشته باشید. فرض نمائید شما صاحب و مالک دامنه می باشید. در حال حاضر ، یک دامنه به اسم تثبیت می‌کنید. اما میخواهید مطالب متفاوتی با وبسایت دیگرتان داشته باشد. این عمل با به کار گیری از Addon Domain قابلیت و امکان پذیر میباشد. هر چقدر تعداد این گزینه بیشتر باشد، تعداد وبسایت های بیشتری روی یک هاست می‌توانید داشته باشید.ولی این آیتم برای هاست های اشتراکی سفارش نمیشود.
تعداد پست الکترونیک(نشانی اینترنتی):کاربرد پست الکرونیکی که به طور کامل معلوم میباشد. شما می‌توانید روی هاست خویش، فضایی هم برای رئیس پست الکرونیکی ها داشته باشید. بطور معمول تعداد اکانت های پست الکرونیکی قابل ساخت و ساز در هاست ها نامحدود میباشد. البته خب هر چقدر تعداد اکانت های پست الکرونیکی و تعداد پست الکرونیکی های باطن اکانت ها بیشتر باشد، فضای هاست شما کمتر میشود. استدلال این فرمان آنست که فضای میزبانی خیر تنها برای قراردادن محتوای تارنما، بلکه داده ها مقر داده، پست الکترونیک و… را هم حفظ می نماید.
گزینش هاست اشتراکیپیرو یادگرفتن وردپرس درمورد شیوه گزینش هاست اشتراکی خواهیدخواند. تعیین هاست از مسائل اساسی طراحی وب سایت است، و در ضمن بخاطر اینکه این نوشته‌علمی برای مبتدیان میباشد، و برای هزینه کمتر برای استارت فعالیت، هاست اشتراکی را سفارش می‌کنم. ولی بایستی مسائل امنیتی را در‌این هاست، دورازشوخی بگیرید. می‌توانید اموزش امنیت وردپرس را برای این موردبخوانید.
هاست محلی (local host)همان گونه که می‌دانید برای طراحی وب سایت نیاز به یک هاست دارید، اما شما می‌توانید موقتا سایتتان را در کامپیوتر خودتان، بسازید آن‌گاه آن را روی هاستی که خریداری نموده اید، انتقال دهید.
برای این عمل بایستی، قابل انعطاف فزار xampp یا این که wamp را نصب نمائید.
نخست xampp را دانلود فرمائید.xampp را نصب نمائید:درین مرحله روی Next کلیک نمایید.مورد های Apache، MySQL، PHP و phpMyAdmin بایستی تیک خورده باشد. درحال حاضر روی Next کلیک فرمایید.ادرس نصب را تعیین فرمایید. مسلما ریشه یک درایو را تعیین نمایید (برای مثالD:\\xampp).روی Next کلیک نمایید.روی Next کلیک نمائید.روی Next کلیک فرمایید تا نصب استارت گردد.شکیبایی میکنیم تا مجموع شدن نصب.چنانچه آیتم را تیک بزنید و روی Finish کلیک نمائید، بعداز نصب در دست گرفتن پنل زمپ (XAMPP Control Panel) به طور اتومات اجرا می گردد.در شکل اجرا نشدن آن را دستی اجرا نمائید؛ براین اساس که به محلی که زمپ نصب شده‌است بروید و xampp-control را اجرا نمایید.آنگاه بایستی Apache و MySQL را start فرمایید.درصورتیکه هریک آغاز بکار نشد یعنی start به stop تبدیل نشد میتوانید از نوشته‌علمی چاره مسائل آغاز بکارنشدن Apache و یا این که MySQL در اجرای XAMPP برای رفع این خلل یاری بگیرید.نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 53
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 10
 • بازدید ماه : 53
 • بازدید سال : 215
 • بازدید کلی : 215
 • کدهای اختصاصی